Vulnerable material
Stübben
Swales fine line flex short shank - Stübben
Resin
Our teams are here to help you at +33 (0) 6 36 40 70 16
9.8 / 10 customer satisfaction rating on verified reviews
Possibility of converting your purchase into a lease
Technical specifications
| In stock | 1 Product |
|---|---|
| Mouthpiece type | Hard / Soft |
| Thickness | 16mm |
| Weight | 280g |
| Shank lenght | 55mm |
| Side pieces | Swales |
| Material | Plastic |
| Tongue port | Yes |
| Mouthpiece | Straight |
| Reference | 1311 |